PARAGLIDING BAZAR, SECOND HAND výstroj

Aktuality

Archív aktualít

       
  Rekondičné lety

23.06.2013

 
  Pondelok - Nedeľa 24.6 - 30.6.2013 - podľa počasia Donovaly, Chopok, Podkonické Pleše, Jalná. Cena 25EUR/let zahŕňa požičanie výstroje a inštruktáž počas letu na vysielačke.  
       
  Voľné miesta v júnovom kurze

14.06.2013

 
  V júnovom kurze 23.-28.6 sú stále voľné miesta. Kontakt: flyzone@flyzone.sk  
       
  Upravené termíny kurzov

20.04.2013

 
  Zmeny v termínoch kurzov a tiež nový termín pre termický kurz (Donovaly, Chopok) nájdete tu  
       
 

Vyskúšaj si NEVADU

24.02.2013

 
 

Pozitívne ohlasy na túto minuloročnú novinku v triede EN-B nenechali na seba dlho čakať. Časopis SKYWINGS - nezávislé médium britskej HG a PG asociácie nedávno zverejnil článok s veľmi pozitívnym hodnotením letových vlastností Nevady po pár testovacích letoch. Taktiež Thomas De Dorlodot pre prípravu na X-Alps 2013 na Novom Zélande zvolil práve Nevadu Light. Jeden demo kúsok na vyskúšanie pre potenciálnych záujemcov je už aj na Slovensku. Podmienky je možné dohodnúť mailom na adrese flyzone@flyzone.sk

 
       
 

KarpoFly FANTOM 3 lite a X-Alps 3

12.02.2013

 
 

Novinky od Karpa - dve ultraľahké sedačky pre Cross Country a súťažných pilotov sú do 31.3.2013 dostupné v uvádzacích cenách 599,-€ a 419,-€. U Fantoma3 sa jedná o verziu sedačky bez dosky. Táto trieda sedačiek sa stáva celosvetovo čoraz populárnejšou kvôli šetreniu hmotnosti a jednoduchšiemu zbaleniu. Onedlho by mal byť Fantom3 dostupný aj vo verzii klasickej závodníčky s doskou. Viac info je u Karpa na webe tu a tu

 
       
 

Termický kurz Donovaly, Podkonické pleše

16.01.2013

 
 

Marcová termika v predhorí Nízkych Tatier býva veľmi dobrou prípravou na sezónu a silné aprílové podmienky, aj keď okolité kopce sú ešte pod snehom. Donovaly a Podkonické Pleše sú jedny z najdostupnejších terénov. Pre pilotov ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojom lietaní a nabrať nové skúsenosti máme pripravený termický kurz (20-24.3.2013). Elektricky vyhrievané rukavice alebo windstopper palčiaky sú veľkou výhodou. Prihlášky mailom.

Aktualizovaný bazár

 
       
  Technické kontroly padákov GRADIENT

18.12.2012

 
 

Ako každoročne aj teraz je tu možnosť využiť sprostredkovanie tech.kontroly svojho padáku priamo u výrobcu. Zber padákov prebieha do 18.1.2013 v Banskej Bystrici (0903285574). Predpokladaný návrat po prehliadke je približne polovica februára. Cena technickej kontroly firmou Gradient: 750 Kč, Poplatok za dopravu: 10 EUR, Vydanie SVK TP: zdarma

Od vlani sa vo funkcii hl.technika LAA SR vystriedali dvaja noví ľudia a tiež sa zmenil systém vydávania a predlžovania SVK TP z doterajšej elektronickej formy na papierovú. Pre bezproblémové vybavenie kontroly a vydanie TP je preto potrebné:

 
     
   ak SVK TP k padáku už existuje tak doručiť vypísané a podpísané tlačivo ZIADOST_Predlzenie_TP.doc  
 ak SVK TP k padáku ešte neexistuje tak doručiť vypísané a podpísané tieto dve tlačivá ZIADOST_Vydanie_TP.doc  a Tech_Popis_Vydanie_TP.doc
   Priložiť 750 Kč + 10EUR alebo 42EUR.  
   Označiť vrece s padákom visačkou s údajmi - Meno Priezvisko, výrobné číslo  
   Dobré je tiež priložiť aj pôvodný český TP ak existuje ...  kvôli značeniu dátumov kontrol  
     
 

Všetky vypísané a podpísané tlačivá budú po kontrole hromadne odoslané hlavnému technikovi na vybavenie. Ostatné budú orazítkované a vrátené pre individuálne vybavenie. Vyplňujte len žlto označené údaje. Nepodceňujte dôležitosť TK hlavne kvôli neviditeľným problémom ako je geometria vyviazania a to hlavne u starších krídel.

 
     
       
  Andalúzia - Španielsko

25.11.2012

 
 

Krajina olív, koní a supov. Viac fotiek v galérii

 
       
  TANDEM víkend Donovaly

18.10.2012

 
 

Nastupuje babie leto. Počasie s teplotami do 20°C by malo vydržať až do budúceho týždňa. Nedajte sa odradiť hmlami a mrholením v nížinách .. na horách bude pekne. 0903285574

 
       
 

Gradient Nevada interview

05.10.2012

 
 

Po uvedení Aspena4 na trh koncom minulého roku a predstavení DD systému použitého v jeho konštrukcii spoločnosťou Gradient, si tento padák získal za krátku dobu veľké množstvo pilotov kvôli jeho vlastnostiam a výkonu porovnateľného s padákmi triedy EN-D. Netrvalo dlho aby konštruktéri v Gradiente vytvorili podobný padák v triede EN-B a pokryli tak týmito dvoma modelmi najžiadanejšiu časť trhu. Vznikla Nevada, ktorá na jar 2012 úspešne prešla testami v tejto triede. Trojradová konštrukcia s bezopletmi v galérii napovedá, že tento padák je určený nie len pre pilotov lietajúcich štandard triedu, ale aj pre pohodové Cross Country lietanie v silných termických podmienkach s vysokou mierou bezpečnosti. Po predstavení Nevady nedávno na festivale v Saint Hilaire, som položil pár otázok grafik dizajnérovi Gradientu Cypriánovi Koreňovi, ktorý sa pokúsil odpovedať na najčastejšie kladené otázky ohľadom tejto novinky.

 
     
  Nevada je prvé EN-B s DD systémom a "nástupca" populárneho Aspenu4 v nižšej triede. Použitá metráž šnúr je rovnaká ako u Aspen4. Je to náhoda, alebo je u Nevady použité rovnaké vyviazanie?  
  Na Nevade je použité podobné vyviazanie ako na Aspene4, preto sa podarilo aj na Nevade dostať celkovú spotrebu šnúr na podobné číslo ako pri Aspene4, a tým minimalizovať nežiadúci odpor čo sa pozitívne prejavilo na výkone.  
  Zmenilo sa niečo v konštrukcii speedu alebo je štandardná ako u XC3 a Aspena4 (cez 2 kladky na pomerne dlhom ale ľahkom chode)  
  Nevada má rovnako riešený speed systém vedený cez dve kladky, s málinko kratším a ľahkým chodom. U Gradient klzákov je speedsystém vždy kombinovaný s rozložením pútok šnúr na vrchliku, čo sa prejavuje zmenou geometrie pri použití speedsystému.

technická špecifikácia  video

 
  Mnoho renomovaných svetových výrobcov sa v posledných rokoch prikláňalo k masívnemu vystužovaniu vrchlíkov plastovými strunami. Pri modeloch XC3 a Aspen4 sú použité len krátke nylonové výstuhy na nosných rebrách. Je to tak aj u Nevady?  
  Gradient sa snaží používať nové technológie v miere, ktorá je nutná pre správne fungovanie. Vystuženia plastovými (nylonovými) strunami je len jedno z možných riešení. Nevada má podobne vystuženú nábežnú hranu ako Aspen4. Gradient optimalizuje vystuženie nábežnej hrany tak aby bola dostatočne tuhá pri starte a za letu v turbulentných podmienkach a zároveň aby čo najmenej komplikovala regeneráciu vrchlíku pri kolapsoch, ktorým sa nedá vyhnúť ani prehnaným vystužovaním. Každá pevná časť vo vrchlíku zvyšuje riziko vzniku neriešiteľných závlekov a kravát .  
  Aký máš dojem z obratnosti a celkového "handlingu" Nevady  
  Veľmi podobná Aspenu4.  
  Ako sa Nevada správa v termike (v porovnani s Orbitom3 a Aspenom4) a pocitovo na speede?  
  V prvom rade je to citeľný nárast rýchlosti. Inak sa vrchlík správa veľmi kompaktne a predvídateľne.  
  Nevada je v sériovej výrobe už niekoľko mesiacov. Aká skupina ľudí má o tento padák najväčší záujem?  
  Sú to hlavne piloti ktorí hľadajú pohodový padák s dostatočným výkonom.  
  Aké su odozvy pilotov ktorí už Nevadu lietaju?  
  Odozvy sú zatiaľ velmi dobré.  
  Mnoho ľudí zaujima hlavne porovnanie Nevady s Aspenom4 a Orbitom3 pri rozhodovaní sa pre svoj ďalší padák. Keďže si lietal všetky 3 modely, skús to nejak pocitovo zhrnúť.  
  Nevada má v každom prípade bližšie k Aspen4 ako ku Orbitu3. Padák má veľmi presné riadenie podobne ako Aspen4. Vrchlík je oproti Aspenu4 trochu viac utlmený, o čom svečia aj nižšia základná a full speed rýchlosť. Jeho správanie je pre mierne pokročilého pilota ľahko predvídateľné a príjemné. Určite to ale nie je padák, ktorý je určený pilotom bezprostredne po absolvovaní základného kurzu.  
       
  TANDEM víkend Klenovec

28.09.2012

 
 

Počasie na víkend vyzerá použiteľne. Kto máte záujem príp. ste už nahlasení ohláste sa na čísle 0903285574 .. posledné dni sezóny.

 
       
  Augustový kurz

25.08.2012

 
 

Silnejší vietor a horúčavy nám to síce trochu skomplikovali, ale aj napriek tomu sa nám podarilo odletieť pekné výškové lety.

 Fotky tu

 
       
  Na stredu 22.8.2012 sa rysuje pekné letové počasie v Klenovci.

20.08.2012

 
       
  REKONDIČNÉ LETY počas augustového kurzu

15.08.2012

 
 

Počas augustového kurzu budeme prevádzať zdokonaľovacie lety pod dohľadom inštruktora pre všetkých ktorí si ešte nie ste istý v rozhodnutiach pre bezpečný štart a let a pre tých čo by chceli lietať len zatiaľ nemajú vlastnú výstroj. Výškové lety s inštruktážou pomocou vysielačky, základy termického a svahového lietania. Cena: 25 EUR/let.

 
  Cena zahŕňa: Vývoz na kopec v Klenovci, požičanie kompletnej výstroje, inštruktáž  
  Lietať sa bude v druhej polovici kurzu podľa počasia. Termín si vopred dohodnite mailom alebo telefonicky.  
       
 

Voľné miesta v augustovom kurze

31.07.2012

 
 

V augustovom kurze (19.-24.8.2012) sú stále 2 voľné miesta. Kurz sa nakoniec po dohode so záujemcami bude konať v Klenovci. Viac info po záväznom prihlasení na flyzone@flyzone.sk

 
       
  Júnový kurz úspešne za nami

02.06.2012

 
 

Kvôli SZ vetru síce nebolo veľa letových dní, ale tie čo nám vyšli stáli za to. Niektorím v kurze sa podarilo pri výškových letoch nastúpať s vysielačkou pár stoviek metrov nad štart. Ostatní sa zas vzájomne dokázali vyhecovať k výkonom tak že sme stihli všetko odlietať :). Fotky budú postupne pribúdať vo Full HD fotogalérii. Video tu

 
       
 

Augustový kurz na Donovaloch

15.06.2012

 
 

Kurz v termíne 12.8 - 17.8.2012 sa bude konať na Donovaloch. Ubytovanie bude pre záujemcov zabezpečené v penzióne alebo chate. Orientačná cena 10 EUR.
Počet voľných miest: 4
 

 
       
  Voľné miesta v júnovom a v júlovom kurze

23.05.2012

 
 

V júnovom základnom kurze v termíne od 24.6.2012 sa uvolnilo 1 miesto, ktoré je momentálne k dispozícii. V prípade potvrdenia záujemcov ktorí mali záujem o kurz v júli bude otvorený nový termín v prvej polke mesiaca. Viac v rubrike Termíny kurzov.

 
       
  Výpredaj starších modelov padákov Gradient

14.05.2012

 
 

Ceny sú platné len do vypredania skladových zásob. Padáky sú nové nepoužité. Viac info mailom na flyzone@flyzone.sk

 
       
  padák farba vzl. hm. kat. cena

pôvodná cena

   
  Delite 30 (Golden Light) blue-white   105-130kg DHV 1-2 25000,- Kč 49900,- Kč    
  Orbit 2 24   blue-grey 70-90 kg DHV 1-2 36.000,- Kč 50.900,- Kč    
  Avax XC2 24 blue-grey 75-95 kg EN-C 28.000,- Kč 60.900,- Kč    
  Avax XC2 26 sangria     85-105kg EN-C 29.000,- Kč 61.900,- Kč    
  Stream 3 22 sangria     65-75kg EN-C 42.000,- Kč 57.900,- Kč    
  Stream 3 22 gold         65-75kg EN-C 42.000,- Kč 57.900,- Kč    
  Stream 3 28 green 90-115kg EN-C 45.000,- Kč 60.900,- Kč    
       
  Akciové ceny sedačiek a záložákov KARPO FLY

12.05.2012

 
 

Ceny sú platné na sezónu 2012.

Sedačky     Záložáky
 

 
       
       
  X-ALPS GTO  a Voyager PLUS od Woody Valley

15.04.2012

 
 

X-ALPS GTO - skomerčnená verzia kapotovanej odľahčenej sedačky vyvinutej na pretek X-Alps od Woody Valley. Je to pôvodná verzia X-Alps sedačky s hmotnosťou 2,6 kg doplnená prvkami štandarných sedačiek ako je sedacia doska a chrbtový airbag, kvôli ktorým jej hmotnosť síce vzrástla na 4,96 kg, ale výrazným spôsbom sa zvýšil komfort pre dlhšie lety pri rekreačnom lietaní, čo z nej robí jednu z najpohodlnejších odľahčených kapotovaných sedačiek ktoré sú momentálne na trhu. Za zmienku stoja určite aj vychytávky ako je odkladací priestor pre turistické palice, DRC bezpečnostný systém upínania a ozaj elegantný dizajn vyformovaný natlakovaným vzduchom počas letu. Cena za komplet vrátane karabín a 12cm airbagu je 970 EUR.

VOYAGER PLUS - odľahčená sedačka v tomto prípade určená pre trekking s padákom na chrbte. Jednoduchým prevrátením naopak sa dá pretransformovať na batoh, čím sa ušetrí veľa miesta a štandardná výstroj sa objemovo zmenší na polovicu. Odcenia to hlavne nadšenci preferujúci spojenie paraglidingu s turistikou v horách. Voyager PLUS má v sebe integrovanú sedaciu dosku a vzduchom plnený airbag. S jej hmotnosťou 3,95 kg v kombinácii s ľahkým vrchlíkom a záložákom vznikne z výstroje 9 kg balíček na pohodlné nosenie na chrbte. Použité materiály: cordura, nylon. Cena 680 EUR.

Dodacia doba sedačiek na dotaz mailom (flyzone@flyzone.sk) . Viac info o nich na Woody Valley webe.

 
       
  NEVADA - nové EN-B z dielne Gradientu

20.03.2012

 
 

Ďalšia novinka od Gradientu - Nevada EN-B je vo finálnej fáze testovania. Podobne ako u Aspen4 je aj u Nevady použitý v konštrukcii vrchlíka DoubleDiagonal systém šetriaci metráž šnúr pri vyviazaní, a umožňujúci výrazný nárast výkonu pri zachovaní bezpečnosti triedy. Nevada bude výkonnostne niekde medzi padákmi Orbit3 a Aspen4. Prvé dojmy z termického lietania sú veľmi dobré. Jej ľahká ovládateľnosť spojená s výkonom osloví nielen menej skúsených pilotov ale určite aj preletárov v silných alpských podmienkach. V jarných mesiacoch by mali byť pripravené veľkosti 24,26 a 28.
 

 
       
  MEGABONUS 220 EUR v základnom kurze

08.02.2012

 
 

Keďže sa na Slovensku stalo dobrým zvykom ponúkať rôzne výhody a zľavy pre absolventov kurzov, bude tento rok pripravený pre Vás finančný megabonus aj v škole flyzone.sk. Pri objednávke plnej výstroje (padák, sedačka, záložák) do 30 dní od absolvovania kurzu Vám bude z ceny odrátaná suma 220 EUR čo je plná cena základného kurzu.

Niekedy je tažké rozhodnúť sa aký padák si má človek kúpiť. Bežnému pilotovi sú smerované informácie o jedinečnosti výrobkov svetových značiek, ktoré sú však častokrát založené na rôznych polopravdách a človek ľahko podľahne pocitu navodeného výrobcom alebo predajcom na úkor skutočnosti či už u výkonných krídel alebo aj krídel v nižšich triedach. Zdá sa že súboj o najvýkonnejší padák sezóny 2012 v certifikovanej triede sa ešte len začne. Krídla niektorých svetových značiek vraj už testami záhadne prešli :) Nejaké novinky sa pripravujú aj z dielne Gradientu kde je snaha ísť vždy serióznou cestou s maximálnym dôrazom na bezpečnosť garantovanú triedou. Nechajme sa teda prekvapiť.

 
       
  Termíny kurzov na rok 2012

16.01.2012

 
  Časový rozvrh základných kurzov paraglidingu v Klenovci na rok 2012 nájdete v rubrike Termíny kurzov.  
       
  Technické kontroly padákov GRADIENT

10.12.2011

 
 

Tak ako každý rok, aj teraz je možnosť cez flyzone.sk vyriešiť kontrolu padákov Gradient priamo v Prahe u výrobcu. V prípade záujmu o kontrolu je možné padáky doručiť k nám do 24.1.2012, aby ste už v priebehu februára mali padák doma v dostatočnom predstihu pred začiatkom sezóny. Na skontrolované padáky bude automaticky vydaný resp. predĺžený slovenský TP. Cena technickej kontroly firmou Gradient je 750 Kč a manipulačný poplatok za dopravu 10 EUR.

 
       
  Stream 4 promo video    
  Stream 4 už čoskoro v sériovej výrobe

10.10.2011

 
 

Veľkosť 28 už úspešne prešla testami v triede EN-C. Ďalej budú nasledovať ostatné veľkosti takže v blízkej dobe bude štvrtá séria populárneho Streama (Aspen) v predaji. Konštrukcia vrchlíka sa oproti svojmu predchodcovi Stream3 dosť zmenila. Použitím Double Diagonal systému cez 4 komory sa ušetrilo vo vyviazaní až 35% šnúr. 240m pri veľkosti 28 je v porovnaní s 380m u Streamu3 až neuveriteľný údaj. Dá sa teda očakávať výrazný posun vo výkone pri zachovaní bezpečnosti triedy EN-C keďže testy nepustia. Je to nakoniec zrejmé aj z technickej špecifikácie krídla z hodnôt kĺzavosti a v rýchlostí.
 

 
       
  NOVINKY v Gradient príslušenstve

28.09.2011

 
 

Concertina bag - v poslednej dobe dosť populárny a rozšírený obal na zbalenie padáku - jednoduchšie zbalenie na komory pre vystužené krídla v cene 990,- Kč.  foto1 foto2

Gradient batoh - do detailov prepracovaná nová verzia batohu. Tento dizajnový skvost v trekingovom prevedení bude možné už čoskoro objednať v cene 1950,- Kč. foto1 foto2 foto3
 

 
       
  Septembrový kurz

18.09.2011

 
 

Nakoniec úspešne dolietaný aj napriek západnému prúdeniu ktoré prevládalo celý týždeň a komplikovalo výškové lety. Silné slnko, tridsaťstupňové teploty, lietanie v kraťasoch a žiadne bedle na lúkach ... dosť netradičný september. Full HD foto

 
       
  Full HD fotogaléria

29.08.2011

 
 

vo fotogalérii pribudla čast Full HD určená pre fullscreen zobrazenie fotiek na Full HD displejoch v rozlíšení 1920 x 1080 bodov. Pomocou klávesy F11 prepnete váš prehliadač do módu zobrazovania na celej obrazovke (fullscreen).

 
       
  Gradient bazár

24.08.2011

 
 

Gradient stránky sú stále v čiastočnej rekonštrukcii a z tohto dôvodu nie je zverejnená ani aktuálna ponuka bazárových padákov. K nahliadnutiu je tu (na stiahnutie vo formáte PDF). Všetky padáky sú po technickej kontrole priamo v Gradiente a sú ponúkané v cene odpovedajúcej ich stavu.

 
       
  Augustový kurz

21.08.2011

 
 

Konečne ustálené dobré počasie tohtoročnej zúfalej sezóny a s ním aj vydarený základný kurz .. pár fotiek

 
       
  Czech Open 2011 Sopot

16.08.2011

 
 

Bulharsko - krajina kde sa pred 30 rokmi zastavil čas, síce s chudobnými ale o to spokojnejšími a pohostinnými ľuďmi. Tohtoročné Majstrovstvá Českej Republiky s enormnou účasťou vyše 140 pilotov z mnohých krajín sveta sa konali v známej dedinke Sopot v strednej časti pohoria Stará Planina tiahnuceho sa naprieč vnútrozemím Bulharska až po Čierne more. Pohorie ktoré na prvý pohľad pôsobí všedne však skrýva vo svojich tiahlych kaňonoch množstvo veľkých vodopádov, ktoré sa zjavia až po zdvihnuti sa nad hrebeň. Stáda divých koní v takejto panoráme ešte viac umocňujú pocit nedotknutých hôr turizmom. Reportáž z pretekov, foto

 
       
  Voľné miesta v augustovom kurze

04.08.2011

 
 

V augustovom kurze v termíne 15.8 - 21.8.2011 sú stále 2 voľné miesta. Okrem už známych pekných a bezpečných štartovacích plôch na Vás čaká novo upravený terén cvičného svahu a snáď aj dobré počasie pozdných letných dní.

 
       
  German Open 2011 - Majstrovstvá Nemecka

28.06.2011

 
 

Aj keď počasie veľmi týmto pretekom neprialo, v nemeckom Lenggries v severnej časti Álp sa zišlo skoro 100 pilotov. Väčšina štartovného poľa, vrátane svetovej špičky, sem prišlo pretekať na sériových padákoch. Dôvod bol jednoduchý. 9000€ pre víťazov v tejto triede. Ťažko povedať prečo sa organizátori a sponzori rozhodli podporiť tento smer. Možno si čím ďalej tým viac ľudí uvedomuje, že výkony dnešných už vačšinou dvojradových competition padákov sú postavené na hranicu lietateľnosti aj špičkových pilotov. Web preteku, video1  video2

 
       
  Aprílový kurz

17.04.2011

 
 

Po nevydarených pretekoch a prevládajúcom nepriaznivom počasí so západným prúdením sa nám nakoniec predsa podarilo odlietať základný kurz. Pekné štarty, pekné lety a hlavne pekné a štastné pristátia :) .. pár fotiek

 
       
  Orbit3 certifikovaný aj pre paramotor

25.03.2011

 
 

Pôvodná konštrukcia vrchlíku Orbit3 24 a 26 v kombinácii s novými voľnými koncami úspešne absolvovala paramotor certifikáciu do max. vzletovej hmotnosti 135kg. Orbit3 sa tak stáva univerzálnym klzákom pre vyznávačov voľného aj motorového paraglidingu. Paramotorová verzia voľných koncov je vybavená dvoma závesnými bodmi a trimami pre lietanie s motorom. Viac info.

 
       
  Vyskúšaj si demo

08.03.2011

 
  Rozmýšlaš nad kúpou nového padáku, ale váhaš nad typom alebo velkosťou? Ak je jedným z kandidátov aj niečo od Gradientu, príď na Klenovec Cup a vyskúšaj si demo klzák podľa vlastného výberu. Zapožičanie je nutné dohodnúť si vopred. flyzone@flyzone.sk  
       
  Výpredaj skladových zásob XC2 a rozšírený bazár

05.03.2011

 
 

Úplne nové padáky Avax XC2 sú momentálne ponúkané za zvýhodnené výpredajové ceny. Okrem tých ktoré sú zverejnené v rozšírenom Gradient bazáre, sú skladom ďalšie úplne nové kusy rôznych veľkostí. Kvôli meniacemu sa stavu skladových zásob ceny na dotaz (flyzone@flyzone.sk). Všetky bazárové padáky sú vo výbornom technickom stave, vzhľadom na dobu používania a hlavne po technickej kontrole, ktorou Gradient garantuje dobrý stav materiálov a dobré letové vlastnosti. Pri objednávke Vám bude automaticky vystavený slovenský tech. preukaz.

 
       
  Klenovec CUP 2011 (FAI-2)

22.01.2011

 
 

Slovenský pohár tento rok znova začína prvým kolom v Klenovci. Pretek je zaregistrovaný v medzinárodnom FAI kalendári čím sa otvára možnosť účaste aj zahraničným pretekárom a bodovanie do celosvetového rebríčka pg. Vítaní sú samozrejme aj piloti mimo pretek. Klenovec CUP 2010 video 280 MB, alebo tiež v HD kvalite 1,2 GB (na stiahnutie vo formáte MP4).

registration web

 
       
  Termíny kurzov na rok 2011

08.01.2011

 
  Časový rozvrh základných kurzov paraglidingu v Klenovci na rok 2011 nájdete v rubrike Termíny kurzov.  
       
  Technické kontroly padákov GRADIENT

01.12.2010

 
 

Bezpečnosť pri lietaní je určite najdôležitejší faktor u každého z nás, no mnohí podceňujú dôležitosť technickej kontroly hlavne starších a opotrebovanejších padákov, ktorá častokrát odhalí voľným okom neviditeľné zmeny v pevnosti použitých materiálov a v geometrii. Keďže výrobca ako jediný vie kvalifikovane posúdiť reálny stav svojho výrobku oproti pôvodnému stavu, ponúkame Vám možnosť kontroly padákov priamo v Prahe v Gradiente. V prípade záujmu o kontrolu je možné padáky doručiť k nám do 24.1.2011, aby ste už v priebehu februára mali padák doma v dostatočnom predstihu pred začiatkom sezóny. Na skontrolované padáky bude automaticky vydaný resp. predĺžený slovenský TP. Cena technickej kontroly firmou Gradient je 700 Kč a manipulačný poplatok za dopravu 10 EUR detaily kontroly

 
       
  Októbrový kurz

12.10.2010

 
 

Ustálené počasie neskorého babieho leta, ani jeden neletový deň, šikovná partia, termické až pol hodinové lety a trochu toho blata ... ozaj vydarený kurz. Pár fotiek a krátke video aj v HD kvalite (na stiahnutie vo formáte MP4).

 
       
  Slovenský pohár 2010

08.09.2010

 
  Finálne poradie Slovenského pohára 2010, v histórii s najväčším počtom uletených platných taskov (12), je dostupné vo výsledkoch.  
       
  Júlový kurz

10.07.2010

 
 

5 letových slnečných dní ... počasie naozaj nesklamalo a podarilo sa nám odlietať niekoľko termických letov s vystúpaním až 300m v ucelených stupákoch. Na to, že šlo doslova o zoznamovacie lety a celkovo zoznámenie sa s paraglidingom sú to až pozoruhodné výkony. Gratulujeme všetkým chalanom k excelentnému zvládnutiu celého kurzu. Pár fotiek.

 
       
  Vyskúšaj si Avax XC3 a využi zľavu 10.000 CZK

15.06.2010

 
 

Dlhoočakávaná novinka od Gradientu - cross country klzák Avax XC3 bol úspešne otestovaný v triede EN-D. Túto čistokrvnú trojradovku s novou konštrukciou nábežky si už čoskoro budete môcť u nás vyskúšať v demoverzii vo veľkosti 24. Do 10.7.2010 je tento klzák ponúkaný so zľavou 10.000 CZK z pôvodnej ceny. Výsledky testov pre najfrekventovanejšie vzletové hmotnosti ponúkame k nahliadnutiu: 24 26 28. Viac info tu + video.

 
       
  Aprílový kurz

03.05.2010

 
 

Pekné jarné počasie v priebehu celého týždňa až na trochu rozfúkané posledné dni. Absolventom želáme veľa pekných letových hodín. Pár fotiek.

 
       
  Avax XC3 už čoskoro v predaji

21.04.2010

 
 

Vysokovýkonný cross country klzák Avax XC3 bol úspešne otestovaný v triede EN-D a už čoskoro sa začne jeho sériová výroba. Technické parametre tohto klzáku naznačujú, že sa jedná o naozajstný skvost v tejto triede s obrovským výkonnostným potenciálom pri zachovaní bezpečnosti a príjemného riadenia. Elegancia tohto klzáku pri štíhlosti 6,78 v kombinácii s úžasným farebným dizajnom ozaj nepotrebuje žiadny komentár. Viac info tu.

 
     
  Klenovec CUP 2010

16.04.2010

 
  50 pretekárov a XC pilotov, vynikajúce jarné podmienky, vysoké základne a výborná nálada. Viac info o tejto vydarenej akcii tu. Pár fotiek.  
     
  Klenovec otvára slovenský pohár v paraglidingu

27.03.2010

 
 

Klenovec Cup 2010 - 8.apríla do 10:00h prebehne registrácia pilotov v hoteli Vepor na námestí v Klenovci a odštartuje tak prvé kolo tejto čoraz populárnejšej celoslovenskej súťaže. Slnco nad rázovitou obcou sa určite postará o vynikajúcu jarnú termičku, ktorá tu v takomto skorom jarnom období uvoľnila hormón štastia už nejednému pilotovi a v kombinácii s pripravovanou párty a zaujímavými cenami pre víťazov a ostatných účastníkov od cestovnej kancelárie JURIČ travel sľubuje Klenovec Cup vynikajúcu atmosféru. viac ...

 
       
  Víkendové kurzy

13.03.2010

 
 

Keďže s voľným časom zápasíme skoro všetci, rozhodli sme sa popri týždňových kurzoch uviesť túto sezónu do praxe aj nový typ víkendových kurzov v mesiacoch jún - september. Ocenia to určite všetci Tí, ktorí nemajú možnosť z časových dôvodov navštíviť týždňový kurz. Týmto spôsobom bude možné základný kurz absolvovať počas dvoch predľžených trojdňových víkendov. Konkrétne termíny sa vždy upresnia na základe Vašich možností. Záujem o víkendový kurz adresujte na flyzone@flyzone.sk kde si spoločne dohodneme ďalší postup.

 
     
  Zľavy na základné kurzy

17.02.2010

 
 

Počas sezóny 2010 sú pre Vás pripravené zľavy vo výške 25% z cien kurzov paraglidingu. Zľavu je možné uplatniť v časovej lehote 1 mesiac od dátumu absolvovania kurzu, v prípade objednávky klzáku od firmy Gradient, ktorá sa radí medzi špičku svetových výrobcov paraglidingových produktov.

 
     
  Diskusia

07.02.2010

 
 

Dnes bola na flyzone.sk spustená nová rubrika diskusného fóra. Je to miesto kde môžte prispievať svojimi zážitkami, skúsenosťami a diskutovať  o problémoch ktoré Vás trápia buď už ako dlhoročných lietačov alebo začiatočníkov.

 
     
  Orbit 3 a ďalšie novinky

05.01.2010

 
 

Noviniek od Gradientu, čo sa týka nových produktov, bude v nasledujucej sezóne naozaj dosť. Po uvedení klzákov Stream 3 a Vector 2 na trh v priebehu minulého roka sú už pripravené ďalšie nové modely v kategóriách DHV 1-2 a 2-3. Klzák Orbit 3 je už certifikovaný a začína jeho sériová výroba. V priebehu marca by sa mal začať vyrábať nový nástupca cross country klzáku Avax XC3 s vynikajúcami letovými vlastnosťami pre prelety. Viac info na flyzone@flyzone.sk.

 
     
  Termíny kurzov na rok 2010

04.01.2010

 
 

Časový rozvrh základných kurzov na rok 2010 nájdete v rubrike Termíny kurzov. Snáď bude nasledujúca sezóna minimálne tak dobrá a bohatá na vynikajúce letové dni ako bola tá minulá. Tešíme sa na stretnutie s Vami v peknom prostredí veľmi obľúbených letových terénov v okolí Klenovca.

 
     
  Vianoce s Karpofly

17.12.2009

 
 

Opäť ďalšia akcia od Karpofly ... tentokrát vianočná. Zľavy až do výšky 25% na vybrané produkty je možné využiť až do 31.1.2010. Viac info na flyzone@flyzone.sk.

 
     
  Technické kontroly padákov GRADIENT

11.12.2009

 
 

Mať v poriadku vlastný výstroj nepodceňuje snáď nikto. Technická kontrola priamo u výrobcu je jeden z mála spoľahlivých spôsobov na to, ako je možné túto vec reálne overiť, a posúdiť do akej miery je padák letuschopný.  Kontrola pozostáva z množstva detailov, ktoré mnohí podceňujú v domnienke, že porozita materiálu vrchlíka hovorí za všetko. Nie je to celkom tak. Výrobca totiž ako jediný vie kvalifikovanie posúdiť reálny stav opotrebenia a zmien v geometrii padáku oproti pôvodnému stavu nového výrobku. Po preukázaní potvrdenia o kontrole priamo od výrobcu nie je potom problém ani pre žiadneho technika LAA SR vystaviť alebo predĺžiť platnosť slovenskeho techničáku. Čo sa vlastne kontroluje je možné vidieť tu. V prípade záujmu o kontrolu je možné padáky doručiť k nám do 25.1.2010, aby ste už v priebehu februára mali padák doma v dostatočnom predstihu pred začiatkom sezóny. Na skontrolované padáky bude automaticky vydaný resp. predĺžený slovenský TP bez Vašich ďalších starostí. Cena technickej kontroly firmou Gradient je 700 Kč a manipulačný poplatok za dopravu 7 EUR.

 
     
  AKCIA na sedačky Karpofly

18.11.2009

 
 

V termine 17.11.2009 - 6.12.2009 platia zľavnené ceny na postroje Arrow 2, Clever 2 a Demon. Na postroje objednané u nás v tomto termíne bude aplikovaná zľava vo výške 50 EUR.

 
     
  Vyhlásenie výsledkov 2009

11.11.2009

 
 

Tohtoročná sezóna končí v novembrových dažďoch. Piloti zo všetkých kútov Slovenska sa zišli pod strechou horského hotela Poľana kde LAA SR zorganizovala tradičné vyhlasovanie výsledkov slovenských súťaží v paraglidingu roku 2009. Výborná atmosféra a zábava panovala až do rána. Gratulujeme všetkým úspešným pilotom k ich úspechom ktorých dosiahnutie nebolo jednoduché a častokrát ich to počas roka stálo mnoho úsilia. Celkové výsledky (na stiahnutie vo formáte PDF). Podrobné výsledky tu. Rebríček 2009 (na stiahnutie vo formáte PDF). Športová komisia odsúhlasila nový kalendár pretekov pre rok 2010. Budúcoročný kolotoč začína tentoraz na klenovských kopcoch už 8.apríla 2010, 1. kolom slovenského pohára. Kalendár pretekov (na stiahnutie vo formáte PDF).

 
     
  Septembrový kurz

21.09.2009

 
 

Kľudné jesenné podmienky babieho leta, ako stvorené pre prvý kontakt s paraglidingom. Pekné lety, silné dojmy, odbúranie prvotného strachu a triezvy pohľad na tento jedinečný šport. Pár fotiek.

 
     
  Prelet Západných a Vysokých Tatier

22.08.2009

 
 

Stred tlakovej výše, slabé južné prúdenie a vývoj oblačnosti bez rizika prehánok a búrok - ideálne počasie pre bezpečné lietanie v najmenších veľhorách sveta, v našich Tatrách. Žiaľ, takýchto dní počas sezóny nebýva veľmi veľa. Vysoké Tatry z tohto dôvodu nie sú príliš frekventované miesto pre paragliding. Keď to však vyjde, stojí to za to, a človek len ťažko hľadá slová ktorými by to opísal. Pár fotiek vo fotogalérii.

 
     
  Russian Open 2009

04.08.2009

 
 

Malé mestečko Sopot v Bulharsku bolo tento rok dejiskom Majstrovstiev Ruska v paraglidingu. Centrum diania bolo sústredené pri údolnej stanici lanovky, v Shambala centre, končiacej v 1400 metroch nad morom. Do tohto pekného terénu jednej z bulharských planín, podobnému našim Nízkym Tatrám dorazila aj slovenská výprava. Suchá vyprahnutá zem každodenne vytvárala veľmi dobré, aj keď trochu drsnejšie, termické podmienky na lietanie. Pár fotiek vo fotogalérii. Link pretekov.

 
     
  Ratitovec Open 2009

18.06.2009

 
 

Trochu menšia účasť ako za posledné roky, no prvý deň pretekov v slovinských julských alpách začal peknou 70km disciplínou. Počasie dovolilo odletieť dve kolá, v štýle návratových hrebeňoviek bez točenia stupákov, ušité na mieru pre domácich pučičov speedov. Lietalo sa v oblasti predného hrebeňa álp po známe mestečko Tolmin a v Karavankách v okolí Krvavca a Krišky Gory. Pár fotiek vo fotogalérii. Link pretekov.

 
     
  Júnový kurz

13.06.2009

 
 

Najprv silný juh, potom silný severozápad ... počasie teda nič moc. Niečo sme stihli niečo dolietame dodatočne. Pár fotiek vo fotogalérii.

 
     
  Klenovec Open - Majstrovstvá Slovenska 2009

17.05.2009

 
 

6 súťažných dní je vyhradených na to, aby bol pre rok 2009 vyhlásený v Klenovci majster Slovenska v paraglidingu. Podmienkou je odletenie minimálne troch platných kôl. viac ...    'bez komentára' TA3   'šport' Markíza

 
     
  KarpoFly ARROW X-Alps - najľahšia sedačka na svete

06.05.2009

 
 

Prvý prototyp mal premiéru na X-Alps 2007. Sedačka bola vtedy vyvinutá špeciálne na tento najnáročnejší trekingovo paraglidingový pretek. V priebehu dvoch rokov prešla ešte niekoľkými úpravami a s použitím odľahčených materiálov vznikla komerčná verzia najľahšej sedačky s protektorom. Jej váha je neuveriteľných 1550 gramov, čo predstavuje naozaj minimálnu záťaž pri trekingu s padákom na chrbte. Sedačka je ponúkaná v cene 8.500 Kč. Detaily o tomto vyrobku môžte vidieť tu alebo na stránke výrobcu.

 
     
  Aprílový kurz

15.04.2009

 
 

Zo snehu rovno do kraťasov! V priebehu dvoch týždňov sa počasie zmenilo na ozajstné letné aj s búrkami. Trochu nás ponaháňali, ale aj napriek tomu sa všetkým podarilo odlietať mnoho pekných letov.

 
     
  Marcový kurz

30.03.2009

 
 

Počasie pod psa ... silný SZ vietor a zima prevládali našťastie len prvé dni kurzu. Slabé južné prúdenie v druhej polovici však umožnilo naplno využiť potenciál štartovísk v Klenovci na lietanie a dotiahnuť všetko do úspešného konca. Pár fotiek vo fotogalérii.

 
     
  Nová výstroj v kurzoch 2009

23.02.2009

 
 

Možnosť učiť sa lietať na špičkových certifikovaných výrobkoch na Vás čaká opäť aj v sezóne 2009, ktorá už klope na dvere a v ktorej sme pre Vás opäť pripravili nové tohtoročné modely klzákov. IMPULS 2 - klzáky s certifikáciou DHV1 Vám umožnia ľahké zvládnutie základov pre samostatné lietanie. Nepohrdne nimi však ani množstvo už lietajúcich pilotov pre ďalší rozvoj svojich schopností.

 
     
  Registrácia na MSR 2009 spustená

25.01.2009

 
 

Majstrovstvá Slovenska v paraglidingu sa v tomto roku budú konať v Klenovci. Táto výnimočná akcia - vrchol národného súťažného lietania, sa tak po 12 rokoch už po druhý krát v histórii Slovenska dostáva do tejto lokality. Preteky sú zaradené do kategórie FAI-2 s medzinárodným štatútom a možnosťou bodovania zúčastnených pilotov do celosvetového FAI rankingu. Viac informácií ako aj možnosť registrácie nájdete tu.

 
     
  Nové termíny kurzov na rok 2009

22.12.2008

 
 

V rubrike Termíny kurzov nájdete časový rozvrh základných kurzov na rok 2009. Verime, že aj v nasledujúcom roku Vám jednoduchou a bezpečnou cestou pomôžeme otvoríť dvere k tomuto športu.

 
     
  Avax XC2 - MIMORIADNA PONUKA !!!

12.11.2008

 
 

Jednorázová zľava vo výške 8.000 Kč na klzáky Avax XC2 + batoh zdarma, bude platná v období 15.11.2008 - 15.12.2008 (dátum objednania). Cena tohto klzáku - držiteľa európskeho rekordu, ktorý zároveň patrí medzi elitu XC klzákov, sa tak dostáva na veľmi zaujímavú hodnotu. Viac info na flyzone@flyzone.sk.

 
       
  Vianoce s Karpofly

27.10.2008

 
 

V termíne 1.11.2008 - 31.12.2008 platia zvýhodnené ceny na vybrané produkty Karpofly. Aktuálnu ponuku je možné vidieť tu. Ceny sú uvedené v Kč bez DPH.

  

 
     
 

Batohy Karpofly ZDARMA

18.09.2008

 
 

Ku každému objednanému Gradient klzáku do konca roka 2008 bude pridaný okrem štandardných doplnkov aj batoh zdarma.

  

 
     
 

Variometre a združené prístroje za výhodné ceny

05.09.2008

 
 

V ponuke sú prístroje od výrobcov Flytec a Brauniger. V niektorých prípadoch sa jedná o dopredaj dnes už výbehových typov. viac

  

 
     
 

Gemer Cross Country 2008

26.08.2008

 
 

Stalo sa už tradíciou, že posledné augustové dni usporiadava 1.Gemerský paraglidingový spolok akciu Gemer Cross Country - paraglidingové preteky vo voľnom lietaní. Nebude to inak ani tento rok. Tisovec sa stane na tri dni centrom diania Gemer Cross Country 2008. viac

  

 
     
 

Augustový kurz s vydareným počasím

18.08.2008

 
 

Minulotýždňové počasie sa postaralo o veľmi dobré podmienky, vďaka ktorým sa podarilo odlietať množstvo letov z južného štartu Slopovo s prevýšením 400m a bez časovej tiesne tak precvičiť všetky základné prvky nutné na vydanie pilotného preukazu. Fotky z priebehu kurzu sú dostupné vo fotogalérii.

  

 
     
 

Akciové ceny sedačiek a záložákov KARPO FLY

21.07.2008

 
 

Sedačky MYSTIC 2 a CLEVER 2 sú od dnešného dňa ponúkané za zvýhodnené ceny. V kombinácii so záložným padákom už od 7300 Kč.

 MYSTIC 2  7900,- Kč
 CLEVER 2  7600,- Kč
 MYSTIC 2 + RS100  7600,- Kč + 5850,- Kč
 MYSTIC 2 + RS130  7600,- Kč + 7190,- Kč
 CLEVER 2 + RS100  7300,- Kč + 5850,- Kč
 CLEVER 2 + RS130  7300,- Kč + 7190,- Kč
 
     
 

Ratitovec Open 2008

02.07.2008

 
 

Ratitovec (1667 m.n.m) - kopec v juhovýchodnej časti Julských Álp, bol dejiskom dalšieho ročníka tradičného FAI-2 preteku v cross country lietaní. 95 pretekárov z 10 krajín Európy sa zišlo v slovinskej dedinke Studeno pod Ratitovcom, aby počas štyroch dní na sklonku júna prevetralo svojich tátošov v členitom teréne predhoria Julských Álp. viac ...

  

 
     
 

Júnový základný kurz úspešne za nami

23.06.2008

 
 

Vďaka rýchlemu napredovaniu a šikovnosti "nových nádejných talentov :)" nebol žiadny problém lietať prevýšenia 400m už na druhý deň kurzu po nacvičení štartov a pristátí na strmom cvičnom svahu. Fotky z priebehu kurzu sú dostupné vo fotogalérii.

  

 
     
 

Vyskúšaj si AVAX XC2 !!!

12.05.2008

 
 

Výkonový cross country klzák AVAX XC2 bude počas celej sezóny 2008 k dispozícii na vyskúšanie pre pilotov, ktorí pri lietaní preletov hľadajú bezpečnosť a pohodlie s adekvátnym výkonom. Klzák je určený pre skupinu skúsenejších pilotov, aj keď certifikácia v triede EN-C vo všetkých jeho veľkostiach hovorí už sama za seba o veľkej miere pasívnej bezpečnosti. V prípade Tvojho záujmu skontaktuj Flyzone paragliding a dohodni si termín !!!

  

 
     
 

Klenovec CUP 2008

28.04.2008

 
 

Seriál pretekov Slovenského pohára 2008 v paraglidingu bude odštartovaný tento rok prvým kolom už začiatkom mája v Klenovci. Klenovec CUP 2008 bude už tretím ročníkom pretekov patriacich medzi päť kôl, ktoré sa v priebehu roka lietajú po rôznych lokalitách Slovenska. Dalšie štyri kolá budú v roku 2008 odlietané na Baranove pri Banskej Bystrici, Považskom Inovci, Donovaloch a na Kubínskej Holi. Ostáva len veriť, že počasie nám bude priať minimálne ako minulý rok. Viac info :   www.klenoveccup.szm.sk

 
     
 

IMPULS 2 - nové padáky v kurzoch 2008

10.04.2008

 
 

V tohtoročných kurzoch na Vás čakajú nové školské klzáky IMPULS 2 od firmy Gradient. Budete tak mať možnosť učiť sa lietať na špičkových certifikovaných výrobkoch spľňajúcich prísne bezpečnostné kritériá. IMPULS 2 v sebe spája pozoruhodný výkon s bezpečnosťou a je zaradený do najbezpečnejšej kategórie padákov. Vo všetkých štyroch veľkostiach, v ktorých sa vyrába, získal IMPULS 2 certifikáciu DHV1.

 
     

 

© Flyzone paragliding Klenovec

 

Paragliding škola  Paragliding  Paragliding kurzy  Termický kurz  Termíny kurzov  Aktuality  Tandem paragliding  Paragliding shop  Letové terény  Ubytovanie  Fotogaléria  Diskusia  Kontakt  Výsledkový servis  LAA SR  Paragliding bazár  Paragliding padáky  Paragliding postroje  Paragliding záložáky

 
 
 

mobil-portal.sk

Turistika ONLINE

[CNW:Counter]