PARAGLIDING BAZAR, SECOND HAND výstroj

Aktuality

 vietor   družica  radar

 

Aktuality

 
 

Golden4 test časopisu THERMIK

 
 

Termický kurz Bassano Del Grappa

31.01.2016

 
 

Mnohí už určite poznáte paragliding PartyBus. 9.3.2016 večer vyrážame za prvou jarnou termikou do talianskeho Bassana. Cena dopravy tam a nazad je 39 Eur, pre niekoľko prvých záujemcov 29 Eur. V rámci výletu bude možné lietanie na vysielačkách v spojení s inštruktormi. Okrem toho si povieme veľa o terénoch, taktike preletov a o efektívnom využívaní termiky v náš prospech. V marcových dátumoch v Bassane nie sú zriedkavosťou 100km prelety, takže ak nám vyjde počasie je sa na čo tešiť.

 
  Kontakt doprava : Marek Polešenský - PartyBus  
  Kontakt termický kurz: Peter Hrivnák flyzone@flyzone.sk, Maťo Muhelyi info@justfly.sk  
     
 

 

 
 

Technické kontroly padákov GRADIENT 2016

09.12.2015

 
 

Zber padákov na TK v Gradiente prebieha do 9.1.2016 v Banskej Bystrici (0903285574). Predpokladaný návrat po prehliadke je koniec januára. Cena sprostredkovania technickej kontroly v Gradiente vrátane dopravy je 42 EUR (standardna prehliadka bez opráv PK). Vydanie SVK TP: zdarma. Záznamník letov LAA k TP novoevidovaného padáku stojí 1,50 EUR - možné zaobstarať si aj priamo v kancelárii LAA.

 
 

Čo treba:

 
   ak SVK TP k padáku už existuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  
 ak SVK TP k padáku ešte neexistuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  a TECHNICKÝ POPIS PK
   Nezabudnúť vyplniť v protokole reálny nálet padáku korešpondujúci so záznamníkom letov, aby nebol menší ako ste mali uvedené v TP v predchádzajúcom roku. Ak sa jedná o nový padák uvádza sa 0h.  
   Priložiť 42EUR.  
   Označiť vrece s padákom visačkou s údajmi - Meno Priezvisko, výrobné číslo  
   Priložiť Záznamník letov daného PK.  
   Priložiť existujúci SVK TP aj pôvodný český TP  ...  kvôli značeniu dátumov kontrol  
 

SVK TP: Všetky vypísané a podpísané tlačivá prinesené s padákom budú po kontrole hromadne odoslané hlavnému technikovi na vybavenie. Ostatné budú orazítkované a vrátené pre individuálne vybavenie u hlavného technika LAA.

 
       
 

SkyDrop vário - združený prístroj s GPS

30.10.2015

 
 

Po roku od uvedenia Skybeanu - prvého slovenského vária na trh, prišli chalani z tejto firmičky s novinkou ktorá ma zaujala niečím viac ako ostatné pristroje. SkyDrop už dnes asi netreba predstavovať pre jeho všestrannosť pre použitie pri rôznych typoch lietania. Tento malý prístroj disponuje mnohými zaujimavosťami, ktoré stoja za zmienku a ktoré oslovia pilotov snáď všetkých skupín - rekreačných, súťažných, tandemových aj hike and fly. SkyDrop sa mi dostal do rúk až začiatkom októbra, ale kedže počko nám prialo, podarilo sa mi ho vyskúšať počas 5 hodín strávených s ním v termike. Prvé čo ma prekvapilo bola citlivosť vária. V porovnaní s Flytec-om 4005 ktorý som mal hneď vedľa a považujem ho za etalón várií, SkyDrop sa ozýval v slabých podmienkach skôr. Displej prístroja je síce malý ale plne konfigurovateľný s možnosťou zobrazovania rôznych baro alebo gps údajov v počte 1-9 od čoho závisí aj veľkosť číslic. Bystrozrakí tak počas letu môžu vstrebávať z displeja 9 rôznych údajov naraz a ďalekozraké zrelé ročníky napr. jedno veľké číslo ktoré potrebujú. Jednoduchým nastavením sa takto dá nakonfigurovať až 5 rôznych obrazoviek. Z množstva funkcíí spomeniem napr. 5 rôznych výšok s možnosťou nastavenia QNH tlaku alebo prevzatím gps výšky, senzor teploty, automatické zobrazenie údajov o lete hneď po pristátí, aktuálna rýchlosť letu (ground speed) atď.. Prístroj je vybavený 750mAh baterkou nabíjateľnou cez USB s výdržou približne 10h a 4GB microSD kartou pre záznam tracklogu. Nechýba tiež pdf manuál a konfiguračný súbor s vlastným nastavenim obrazoviek a tresholdov, ktorý sa dá jednoducho preniesť do ďalších SkyDropov. Pripojením cez bluetooth je možné prístroj spárovať s ľubovolným dnešným mobilom alebo tabletom a využiť údaje z neho v rôznych aplikáciách typu XC Track, XC Soar .. čím dosiahneme plnohodnotnú náhradu združeného mapového prístroja za bezkonkurenčnú cenu v tejto kategórii prístrojov. Funkcionality SkyDropu budú postupne pribúdať. Každý nový update sa dá jednoducho nahrať do prístroja doma pomocou USB kábla, takže do budúcna sú otvorené ďalšie možnosti, kedže vývoj stále beží :)  SkyDrop

 
       
 

Denali a Eiger

30.09.2015

 
 

DenaliEiger – 2 novinky od Gradientu pre vyznávačov Hike and Fly lietania. Obidva padáky sú vyrobené z odľahčených materiálov kvôli zníženiu hmotnosti výstroje. V kombinácii s ľahkou sedačkou je možné dosiahnuť približne polovičnú hmotnosť štandardnej výbavy. Denali je certifikovaný v EN-A a je určený pre začiatočníkov alebo stredne pokročilých pilotov. Profil je vyvinutý pre maximálnu mieru bezpečnosti a vrchlík vyviazaný do 3,5 rady šnúr. Eiger je extra ľahký horský klzák určený pre skúsených pilotov ktorý má len pevnostný test. Jeho zredukovaná veľkosť na 21 resp. 23m určená pre pilotov až do hmotnosti 120kg dáva tušiť že dynamika tohto klzáku je posunutá do vyšších čísel a umožňiúje tak jednoduchšie štarty a let aj v silnejšom vetre. Cena obidvoch modelov je približne na úrovni Goldenu 4 a Nevady.  Eiger video

 
       
 

Augustový kurz Klenovec

24.08.2015

 
 

Počasie sa nám našťastie po prvých upršaných dňoch umúdrilo a v SV prúdení ktoré vládlo celý týždeň sme odlietali pekné výškové lety.

Fotky sú v galérii

 
       
 

Júlový kurz Klenovec

06.07.2015

 
 

Leto v plnom prúde. 6/6 letových dní v Klenovci a vydarený základný aj termický kurz.

Díki všetkým, bez ktorých by to nešlo, za pomoc !

Fotky sú v galérii

 
       
 

Voľné miesta v základnom kurze

17.06.2015

 
 

V pripravovanom základnom kurze v Klenovci (30.6.2015 - 5.7.2015) sú 2 voľné miesta.  Kontakt 0903285574, flyzone@flyzone.sk.

 
       
 

Technické kontroly padákov GRADIENT

01.01.2015

 
 

Zber padákov na TK v Gradiente prebieha do 23.1.2015 v Banskej Bystrici (0903285574). Predpokladaný návrat po prehliadke je koniec februára. Cena sprostredkovania technickej kontroly v Gradiente vrátane dopravy je 42 EUR (bez opráv PK). Vydanie SVK TP: zdarma. Záznamník letov LAA k TP novoevidovaného padáku stojí 1,50 EUR - možné zaobstarať si aj priamo v kancelárii LAA.

 
 

Čo je potrebné:

 
   ak SVK TP k padáku už existuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  
 ak SVK TP k padáku ešte neexistuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  a TECHNICKÝ POPIS PK
   Priložiť 42EUR.  
   Označiť vrece s padákom visačkou s údajmi - Meno Priezvisko, výrobné číslo  
   Priložiť Záznamník letov daného PK.  
   Priložiť existujúci SVK TP aj pôvodný český TP  ...  kvôli značeniu dátumov kontrol  
 

SVK TP: Všetky vypísané a podpísané tlačivá prinesené s padákom budú po kontrole hromadne odoslané hlavnému technikovi na vybavenie. Ostatné budú orazítkované a vrátené pre individuálne vybavenie.

 
       
 

GRADIENT Vianoce

01.12.2014

 
 

Gradient pripravil na Vianoce niekoľko zaujímavých zliav.

1. Možnosť získať klzák v špeciálnej farebnej kombinácii bez príplatku. Táto akcia je časovo obmedzená a jej trvanie je od 15. 12. 2014 do 31. 1. 2015.

2. Sedačka SupAir X-Lite S – ľahká 2,8kg reverzka s airbagom a karbónovou doskou za zvýhodnenú cenu 290,-Eur (bez karabín). Veľkost S je vhodná pro pilota do 180cm a 80kg !!!

3. Lietané padáky Avax XC2, Avax XC3, Stream3 za zvýhodnené ceny v závislosti od ich stavu od 400 do 900 EUR vrátane zopár fungloviek z výpredaja skladu. Zľavy platia pre objednávky do konca roku 2014. Viac mailom flyzone@flyzone.sk

 
       
 

Skybean vário

23.10.2014

 
 

Mnohím už známy Skybean pokryl dieru v ponuke varií typu "pípák". Tento akustický váriometer s konfigurovateľnou akustikou poskytuje základ pre lietanie v termike čím je zvuk. Bez ďalších prídavných funkcíí ktoré navyšujú cenu digitálnych prístrojov (častokrát zbytočne) sa Skybean bezkonkurenčne dostáva na prvé miesto v cenovom rebríčku ako najlacnejší akustický váriometer. Po debate so "skajbíňákmi" sa vário teší veľkej obľlube hlavne v zahraničí. Výhody pre tandem pilotov alebo tých čo si nepotrpia na údaje na displejoch asi netreba viac popisovať.

 
       
 

Zoznamka s Aspen 5

13.09.2014

 
 

Aspen 5 je už pár týždňov v sériovej výrobe. Trvalo to síce trochu dlhšie ako sme mnohí čakali, ale myslim že výsledok stojí za to.

Jeden kúsok sa konečne dostal aj ku mne takže som bol dosť zvedavý na moje pocity z letu. Po 10 hodinách strávených s týmto krídlom vo vzduchu, miestami v celkom živej termike, bola možnosť zistiť o ňom niečo viac.

Hneď ako to ide sadám podvečer na poslednú lanovku dňa na Donkoch a idem si poviať. Som na 95 kilách čiže zhruba v polke rozpätia veľkosti 26. Fúkajú asi 4m a v slabých podmienkach nie je problém udržať sa hodinu až do zotmenia vo vzduchu, dokonca bez toho aby som sa musel lepiť na svah. Padák má trochu mäkšie ale veľmi citlivé riadenie. Od prvých momentov letu je jasné, že sa jedná o dynamické krídlo ktoré bude vyžadovať aktívnu pilotáž, o čom svedčí aj jeho štíhlosť 6,25 .. celkom slušné číslo v tejto triede. Vyviazanie vychádza z predchádzajúceho modelu Aspena 4 a v kombinácii s DD systémom v novom profile padák dostáva nové vlastnosti. Vrchlík je tradične vystužený nylonovými prútmi a vyviazaný na bezopletoch. Na nábežke je použitý odolnejší Skytex E44 - Everlast, 40 g/m2 s dvojitým záterom zaručujúcim dlhšiu životnosť. 

Ďalšie dva lety za pár dní sú už v ostrejšej termike. Po dovážení k vrchnej hranici je citeľný nárast stability čo mi viac vyhovuje. V turbulentnejšom vzduchu vrchlík nad hlavou cvičí o niečo viac ako je bežné u certifikovaných tried. Pocitovo mi to trochu pripomenulo SR8 – padák ktorý žije so vzduchom. Citeľný je hlavne predozadný kyv uší. Nie je to ale problém. V riadení necítit žiadne vymäknutia vrchliku. Práve naopak. Pilot dostáva množstvo znamení o charaktere vzduchu v ktorom letí, čo robí let bezpečnejším. Ľudia zvyknutí na pevný vrchlík a stabilný sed si na to budú musieť trošku zvyknúť. Pri točení termiky padák nejde hneď na ucho a dokáže točiť viac na plocho, čo sa pozitívne odzrkadľuje v stúpavosti. V porovnaní s XC3 je to citeľný rozdiel. Najväčším benefitom A5 je samozrejme prepracovaný speed s kombináciou dvoch ložiskových kladiek na obidvoch stranách voľných koncov. Ľahkosť vyšliapnutia v celom rozsahu a malý odpor v hrazde umožňujú zotrvať v speede dlho a bez únavy. Padák na speede je naozaj veľmi stabilný a hlavne kontrolovateľný pomocou madiel na C-čkových popruhoch. Myslím že aj skuseni piloti budú prijemne prekvapení.

Pre pilotov high EN-B krídel (napr. Gradient Nevada a pod.) by som prechod na nového Aspena označil ako razantnejší krok vpred pre ziskanie množstva ďalších skúseností a posun svojich hranic lietania. Aj napriek značnému nárastu výkonu však netreba mať zbytočné obavy. Je to predsa stále EN-C.

 

Sú to všetko síce len moje subjektívne dojmy ktoré nemusia korešpondovať s názormi iných, môj záver je však jasný: Aspen5 je dobrá voľba.

( Peter Hrivnák )

 
       
 

Júlový kurz v Klenovci

03.08.2014

 
 

Viac fotiek v galérii

 
       
  Voľné miesto v júlovom kurze

09.07.2014

 
  V júlovom kurze v Klenovci 27.7. - 1.8.2014 sú ešte voľné 2 miesta. Kontakt: flyzone@flyzone.sk  
       
 

Reverzka od Woody Valley

07.07.2014

 
 

Wani - novinka od WV so samonafukovacím airbagom a dalšími prepracovanými detailami. Použitý je nový koncept reverznosti ktorý zlepšuje vlastnosti sedačky aj batohu. Viac info cena 13.900 Kč

 
       
 

Aspen 5 certifikovaný v EN-C

03.06.2014

 
  Aspen 5  
       
 

Golden4 certifikovaný pre PARAMOTOR

17.05.2014

 
 

Multifunkčné voľné konce s dvojitým závesom a s trimami rozšírili spektrum použitia tohto úspešného modelu pre ďalšiu skupinu pilotov. Veľkosti 24 a 26 Goldena 4 sú plne certifikované pre voľné aj motorové lietanie. Viac info a video

 
       
 

Voľné miesto vo Veľkonočnom základnom kurze

14.04.2014

 
  V pripravovanom základnom kurze v Klenovci (18.4.2014 - 23.4.2014) sa uvolnilo 1 miesto.  Ubytovanie a ďalšie formality nie je problém zabezpečiť. V pripade záujmu volajte 0903285574.  
       
 

Veľkonočné REKONDIČNÉ LETY

01.04.2014

 
 

Počas Veľkonočného základného kurzu bude možnosť využiť rekondičné lety - Zdokonaľovacie lety pod dohľadom inštruktorov so spojenim na vysielačkách. Viac info na t.c. 0903285574

 
       
 

TERMICKÝ KURZ Donovaly, Podkonické Pleše

10.01.2014

 
 

Po nevydarenom vlaňajšom termíne kedy nám neprialo počasie by to snáď tento rok mohlo vyjsť. Vynikajúce marco-aprílové podmienky ktoré každoročne panujú v predhorí a na hrebeni NT sú vždy lákadlom po zime, o čom svedčí aj veľká návštevnosť Podkonických Pleší práve na jar. Pre pilotov ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojom lietaní a nabrať nové skúsenosti sú pripravené 2 termické kurzy (22-31.3.2014).

 
       
 

Technické kontroly padákov GRADIENT

02.01.2014

 
 

Zber padákov na TK u výrobcu prebieha do 18.1.2014 v Banskej Bystrici (0903285574). Predpokladaný návrat po prehliadke je druhá polovica februára. Cena sprostredkovania technickej kontroly v Gradiente vrátane dopravy je oproti minulému roku nezmenená: 42 EUR (bez opráv PK). Vydanie SVK TP: zdarma. Letový denník LAA k TP novoevidovaného padáku je za poplatok 1,5 EUR - možné zaobstarať si aj priamo v kancelárii LAA.

 
 

Čo je potrebné:

 
   ak SVK TP k padáku už existuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  
 ak SVK TP k padáku ešte neexistuje tak doručiť vypísanú a podpísanú ZIADOST s PROTOKOLOM  a TECHNICKÝ POPIS PK
   Priložiť 42EUR.  
   Označiť vrece s padákom visačkou s údajmi - Meno Priezvisko, výrobné číslo  
   Priložiť existujúci SVK TP aj pôvodný český TP  ...  kvôli značeniu dátumov kontrol  
 

SVK TP: Všetky vypísané a podpísané tlačivá prinesené s padákom budú po kontrole hromadne odoslané hlavnému technikovi na vybavenie. Ostatné budú orazítkované a vrátené pre individuálne vybavenie.

 
       
 

Taliansko - Dolomity

28.09.2013

 
 

Pár fotiek z jesenných Álp v galérii

 
       
 

Základný kurz v Klenovci

10.08.2013

 
 

6/6 letových dní a pekné termické lety až do 200m nad štart. Počasie nám toto leto naozaj praje. Viac fotiek v galérii

 
     
 

Archív aktualít

 
     

© Flyzone paragliding Klenovec

 

Paragliding škola  Paragliding  Paragliding kurzy  Termický kurz  Termíny kurzov  Aktuality  Tandem paragliding  Paragliding shop  Letové terény  Ubytovanie  Fotogaléria  Diskusia  Kontakt  Výsledkový servis  LAA SR  Paragliding bazár  Paragliding padáky  Paragliding postroje  Paragliding záložáky

 
 
 

mobil-portal.sk

Turistika ONLINE

[CNW:Counter]