PARAGLIDING BAZAR, SECOND HAND výstroj

Škola paraglidingu

 

     
 

Letové terény

 
 

 

 
 

Klenovec – rázovitá obec na juhu stredného Slovenska, geograficky situovaná v oblasti Veporských vrchov, medzi Rimavskou Sobotou a Breznom, disponuje mnohými miestami vhodnými pre paragliding. Oblasť Veporských vrchov je charakteristická kopcami s nadmorskou výškou 700 až 1300 m.n.m., s veľkým podielom vysoko položených trávnatých plôch, lúk a pasienkov, ktoré poskytujú výborné podmienky pre tento šport. Lokálny charakter počasia v tejto oblasti častokrát umožňuje lietanie aj v dňoch, kedy sú podmienky na lietanie inde nevhodné, najmä počas veternejších dní je často v Klenovci ‘iný svet’. Mnohí piloti, ktorí v Klenovci lietali, mali možnosť sa o tom presvedčiť na vlastnej koži. Pravdepodobne má na to vplyv široké pásmo členitého terénu obklopujúce túto lokalitu zo severnej a SZ strany vrátane Nizkych Tatier. O všetky štartoviská sa starajú členovia 1. Gemerského paraglidingového spolku, samozrejme vždy len na základe dohody s majiteľmi, vďaka ktorím môžu slúžiť tieto plochy všetkým a môžu sa v plnej miere využívať.

 
     
  LAZ, Slopovo  
 

Najfrekventovanejšie štartovisko využívané hlavne pre južné smery vetra. Je to veľká lúka zvažujúca sa do Kokavy nad Rimavicou, ktorá leží v širokej doline s obrovským predpolím zaručujúcim dobré termické podmienky pre lietanie.

 
 

     Nadmorská výška :  845 m.n.m.

 
 

     Prevýšenie :  450m

 
 

     Smery vetra : 0° - 230°

 
 

     Poloha :  N48° 35.684, E019° 50.636’

 
       Schválená plocha LAA  
     
     
  SINEC, Petošovo  
 

Štartovisko využívané pre severné smery vetra. Je to tiež veľká lúka na vrchu jedného z bočných rebier masívu Sinca, priamo nad Klenovcom. Svah sa zvažuje do strmého prieseku smerom na Klenovec.

 
 

     Nadmorská výška :  780 m.n.m.

 
 

     Prevýšenie :  400m

 
 

     Smery vetra : 330° - 4

 
 

     Poloha :  N48° 34.851, E019° 52.811’

 
       Schválená plocha LAA  
     
     
  STRELNICA, Šajba  
 

Štartovisko sa nachádza nad mestom Tisovec a je využívané pre južné smery vetra. Je to priesek  obklopený vysokými stromami. Štartovisko sa nachádza v oblasti národného parku Muránska Planina a v období od 1.februára do 30.júna je tu zakázané lietať.

 
 

     Nadmorská výška :  950 m.n.m.

 
 

     Prevýšenie :  500m

 
 

     Smery vetra : 140° - 23

 
 

     Poloha :  N48° 41.844, E019° 57.488’

 
        
     
     
  Klenovská Poľana  
 

Poľana je pomerne plytký kopec. Štartovisko je využívané pre južné smery vetra. Je to priestranná lúka tiež pomerne plytká. Ideálny je štart na východnú stranu od starej brezy pod vrcholom kopca kde je lepšia svažitosť.

 
 

     Nadmorská výška :  840 m.n.m.

 
 

     Prevýšenie :  400m

 
 

     Smery vetra : 90° - 27

 
 

     Poloha :  N48° 38.481, E019° 52.042’

 
        
     
     
  Majer - skaliny  
 

Pekné štartovisko priamo nad futbalovým ihriskom v Klenovci, hlavne pre južné a juhozápadné smery vetra. Je to spodná časť masívu vrchu Ostrá.

 
 

     Nadmorská výška :  430 m.n.m.

 
 

     Prevýšenie :  180m

 
 

     Smery vetra : 130° - 23

 
 

     Poloha :  N--° --.---, E---° --.---

 
        
     

© Flyzone paragliding Klenovec

 

Paragliding škola  Paragliding  Paragliding kurzy  Termický kurz  Termíny kurzov  Aktuality  Tandem paragliding  Paragliding shop  Letové terény  Ubytovanie  Fotogaléria  Diskusia  Kontakt  Výsledkový servis  LAA SR  Paragliding bazár  Paragliding padáky  Paragliding postroje  Paragliding záložáky

 
 
 

mobil-portal.sk

Turistika ONLINE

[CNW:Counter]